مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری گفت: همانطور که می‌دانیم وجود بیماری‌های زمینه‌ای سبب تشدید علائم بیماری کووید-۱۹ در مبتلایان می‌شود. ۵۰ حدود  درصد از بستری شدگان بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور، دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در این گروه از بیماران بیش از سایرین است و این گروه در معرض خطر بیشتر مرگ و میر ناشی از کرونا قرار دارند. حال در میان مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را در کشور دارا هستند.

وی افزود: بنابراین با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشورمان رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی از سوی افراد مبتلا به بیماری های مزمن به ویژه مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، دارای اهمیت دوچندان است. امروز ۲۹ سپتامبر و هشت مهر ماه مصادف با روز جهانی قلب است که فرصت مغتنمی برای ایجاد حساسیت و آگاهی بیشتر در جهت اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی و تشویق به در پیش گرفتن روش زندگی سالم‌تر است تا از این طریق تا حد امکان از خطر بیماری‌های قلبی و عروقی کاسته شود.

به گزارش ایسنا لاری در پایان گفت: امیدواریم در جهت تحقق شعار امسال روز جهانی قلب مبنی بر "با تمام وجود از سلامت قلب خود مراقبت کنید" با رعایت توصیه‌های بهداشت قلب سالم مانند کاهش مصرف نمک، انجام ورزش و فعالیت بدنی، کاهش مصرف دخانیات و فست فود، کنترل وزن، کاهش استرس و تمرکز بر روند درمان بیماری‌های قلبی در جهت داشتن قلبی سالم تر قدم برداریم و بدانیم که داشتن قلب سالم حاصل انتخاب های صحیح و سالم در الگوی زندگی است.

پایان پیام/

مطالب مشابه