بازنگری قانون اجازه تاسیس مطب در دستور کار قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون طرح ها و لوایح که عصر امروز با حضور ایرج حریرچی، فرزاد فرقان رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون به صورت حضوری و آنلاین "توامان" در سالن شورای عالی سازمان نظام پزشکی برگزار شد، قانون اجازه تاسیس مطب و آئین نامه اجرایی آن و همچنین کمیسیون تبصره 7 ماده 13 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پس از بحث و بررسی های لازم در خصوص قانون اجازه تاسیس مطب مصوب مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی آن با امضای هیات وزیران مصوب سال 62 و با توجه به قانون سازمان نظام پزشکی که مصوب سال 83 بوده و اختیار صدور پروانه مطب به این سازمان داده شده است؛ اعضای کمیسیون هر یک نظرات کارشناسی خود را در مورد مفادی از قانون و آئین نامه فوق الذکر که بهروز نبوده و نیاز به بازنگری دارد؛ اعلام نمودند.

همچنین مقرر شد در راستای افزایش سطح دسترسی عمومی به خدمات سلامت و نیل به پوشش همگانی سلامت؛ اعضای کمیسیون پیشنهادات خود را ذیل قانون اجازه تاسیس مطب و کمیسیون تبصره 7 ماده 13 بصورت مکتوب به شورای عالی ارائه داده تا صدور پروانه مطب تسهیل شود. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه