همه دستگاه‌ها در مبارزه با کرونا به وزارت بهداشت کمک کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)،‌ سیما سادات لاری در نشست با اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در چنین شرایطی وجود تشکل‌های دانشجویی بیش از پیش نیاز است تا امید لازم را در سطح دانشجویان و جامعه ایجاد و منتقل کنند. در گذشته به قدری کانون‌های فعال دانشجویی در دانشگاه‌ها وجود داشت که حتی حضور دانشجویان به تنهایی در سطح دانشگاه‌ها نشاط و زندگی را در دانشگاه حفظ می‌کرد.

وی افزود: اما اکنون شیوع بیماری کرونا، حضور دانشجویان را تحت الشعاع قرار داده است و فضای دانشگاه را از نشاط و شادی اولیه خود دور کرده است و در چنین شرایطی تلاش و حضور هر تشکل دانشجویی در مسیر عبور از این بحران بزرگ در تاریخ ماندگار خواهد شد. اکنون رسالت شما سنگین‌تر است و با توجه به مشکلات پیچیده‌ای که وجود دارد، کار شما نیز سخت‌تر است، باید نگاه دقیقی به بیماری کرونا داشته باشیم، در این خصوص از دانشجویان علوم پزشکی به سبب حضوری که در مواجهه با بیماری داشتند تشکر می‌کنم و از دانشجویان وزارت علوم که در تولید ملزومات مبارزه با کرونا فعال بودند نیز کمال تشکر را دارم. در حال حاضر همه با بیماری در حال مبارزه هستیم با این تفاوت که اگر چه مانند همه کشورهای جهان مدیریت این بیماری را بر عهده داریم، در تحریم ظالمانه شدیدی نیز قرار گرفته‌ایم؛ اگر چه به لطف خدا و با تلاش و مجاهدت همه مردم این مشکلات را کمتر حس می‌کنیم.
 
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مشکلات اقتصادی در این میان نیز وجود دارد و بسیاری در این مسیر متحمل ضررهای بزرگی شدند که توان ارائه کمک‌های ویژه به این عزیزان وجود ندارد، در این شرایط همبستگی و در کنار هم بودن می‌تواند به ما کمک کند تا از این فضا خارج شویم و خدارا شکر این همبستگی همیشه و در زمان خود وجود داشته و دارد، شرایط کنونی کشور شرایط جنگی است و هشت ماه است از بروز بیماری کرونا می‌گذرد که این مدت طولانی و نامشخص بودن سرانجام بیماری مردم را نگران‌تر می‌کند، در این میان عزیزان ما در جبهه مبارزه با بیماری با رشادت و دلاوری خاصی در حال مبارزه هستند و با وجود خستگی از مراقبت از بیماران دست نکشیده‌اند. ما امیدواریم همه دستگاه‌ها در این مسیر با همه امکانات به وزارت بهداشت کمک کنند که به لطف الهی بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای کشور این حضور را کم و بیش داشته‌اند.
 
لاری به فرصت‌های ایجاد شده در سایه شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: کرونا با همه آن‌چه که از درد و رنج و بیماری و فقدان عزیزان داشت و دارد اما برخی رفتارهای نادرست را از میان مردم جامعه دور کرد و این توانایی را به برخی افراد داد تا برخی رسوم اشتباه را به واسطه رعایت دستورالعمل‌های کرونا کنار بگذارند. ما باید در این مدت به مردم الگو بدهیم تا یاد بگیریم در چنین شرایطی چگونه می‌توان دیدار و ارتباط حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را حفظ کرد، مراقبت بیشتر مردم موجب کاهش شیوع بیماری است، در صورتی که شیوع بیماری در کشور کاهش پیدا کند، مراقبت‌های درمانی با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد، امیدواریم مردم مراقبت کنند تا افزایش چندبرابری ابتلای این روزهای مردم در سطج کشور بار دیگر با کاهش همراه شود و این کاهش در طولانی مدت سیر نزولی به خود بگیرد.
 
وی با ابراز خرسندی از ارایه گزارشی علمی و دقیق در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی حول محور مسائل دانشجویان افزود: من حس می‌کنم تحولی در بسیج دانشجویی رخ داده است و ایمان دارم نسل جدید آینده این کشور را بسیار مستحکم و با افتخار خواهند ساخت. من امروز ارائه گزارشی علمی،اصولی، مساله محور و آکادمیک را دیدم که بر این نکته تاکید داشت که برای تاثیر گذاری بر روی مردم باید با فکرشان درگیر شوید، اخلاص در عمل راز موفقیت در مسیر پیشبرد اهداف عالیه اسلام است، ما در مسیر ترویج اسلام تا هر کجا که صادقانه وارد عمل شدیم موفق بودیم و هر کجا غل‌وغشی وارد کار شده، کاری از پیش نرفته است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سخنگوی وزارت بهداشت در پایان به تحقیقات انجام شده در حوزه فرهنگ در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد وگفت: پیمایش سرمایه فرهنگی دانشجویان از جمله تحقیقات بسیار خوبی بوده است که با حجم نمونه بسیار بالایی در حدود ۲۰ هزار نفر انجام شده است و کاملا به سبک زندگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخته است، اما در ادامه باید برای این مسیر بسته‌های سیاستی تعیین کرد تا با هم افزایی به راه‌های خوبی برسیم، من خوشحالم موضوعات مختلف فرهنگی از جمله موضوعات مهمی چون ازدواج در قالب بسیج دانشجویی در حال برسی و در اولویت است.

پایان پیام/

مطالب مشابه