دانشگاه علوم پزشکی ایران در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رتبه بندی موضوعی تایمز یکی از مهمترین رتبه بندی های بین المللی است که سالانه به ارزیابی عملکرد دانشگاه های جهان در یازده حوزه موضوعی مختلف می پردازد. حوزه های موضوعی تایمز شامل پزشکی "بالینی، پیش بالینی و بهداشت" علوم زیستی "بیولوژی، علوم ورزشی، کشاورزی و ..." علوم فیزیکی "فیزیک، نجوم، شیمی و ..." روانشناسی، اقتصاد و تجارت، آموزش، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی فناوری، علوم کامپیوتر و هنر و علوم انسانی هستند.

رتبه بندی موضوعی تایمز بر اساس سیزده شاخص عملکردی در پنج حوزه آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد.

مهدی مقتدایی معاون بین الملل و رییس پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه امسال ۸۵۶ دانشگاه از سراسر جهان در حوزه علوم پزشکی، رتبه بندی شده اند و یازده دانشگاه از ایران در بین آنها قرار دارند گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران با صعود ۱۰۰ پله ای نسبت به سال گذشته با کسب رتبه ۵۰۰-۴۰۱ در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر علوم پزشکی جهان قرار گرفته است.

وی افزود:‌ این دانشگاه رتبه دوم در کشور خودمان را دارد، در حوزه علوم زیستی نیز  ۸۹۵ دانشگاه از کشورهای جهان رتبه بندی شده اند که دانشگاه علوم پزشکی ایران در این حوزه غیر تخصصی هم با کسب رتبه ۸۰۰-۶۰۱، در بین هفده دانشگاه ایرانی جایگاه پنجم کشوری را به دست آورده است.  

به گزارش ایرنا معاون بین الملل و رییس پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان ضمن تبریک این دستاورد به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران از حمایت های رییس، معاونین، مسئولان، اعضای هیأت علمی، تمامی کارکنان و دانشجویان این دانشگاه قدردانی کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه