تنها ۲ درصد از بهبودیافتگان کرونا اقدام به اهدای پلاسمای خون خود کرده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا مهدی زاده با اشاره به اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا زمستان سختی را خواهیم داشت، اظهار کرد: در حال حاضر تمام تلاش ما تامین پلاسما برای نجات جان بیماران تازه مبتلا شده به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران است. 

وی افزود: شیوع گسترده ویروس کرونا در موج سوم و ایجاد نگرانی‌های زیاد در جامعه، یکی از دلایل جدی کاهش آمار‌ اهدای پلاسما توسط مردم است. البته بار‌ها اعلام کرده ایم که مراکز اهدای خون به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، در بالاترین سطح سلامت قرار دارند و مراقبت از سلامت اهداکنندگان پلاسما، وظیفه اصلی ما است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران ادامه داد: حضور بیشتر و پر شورتر کسانی که از بستر بیماری کرونا به سلامت خارج شده اند در این روز‌های سخت می‌تواند بهترین و شیرین‌ترین لحظه‌ها را در نظام سلامت رقم بزند چرا که چشمان بیماران، منتظر اهدای پلاسما و رساندن این مایه حیات بخش به آن‌هاست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مهدی زاده در پایان گفت: آمار مراجعات مردم برای اهدای پلاسما حدود ۲ درصد از مجموع بهبودیافتگان کرونا است. در این روزها، بیش از همیشه به مهربانی مردم نیاز داریم و امیدواریم در کنار سختی‌ها و تلخی‌های کرونا، شاهد صحنه‌های پر از عشق و زندگی در مراکز ویژه اهدای پلاسما باشیم. باید از مردم عزیزمان تشکر کنم که در شرایط سخت ، با تمام توان و انگیزه در صحنه  حاضر هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه