مصرف ماهیانه یک عدد پرل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، زهرا عبداللهی در نامه ای به معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان 18 سال تاکید کرد.
 
متن این نامه به شرح زیر است:

معاون محترم بهداشت دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...
 
همانگونه  که مستحضرید همه گیری کووید 19 و اثرات ویرانگر آن در کنار شرایط  داخلی کشور "تورم و شوک های اقتصادی" خطر افزایش ناامنی غذایی و بروز مشکلات تغذیه ای از جمله اشکال مختلف سوءتغذیه و کمبود ریزمغذی ها که با تضعیف  سیستم ایمنی بدن شانس ابتلا و شدت بیماری کووید 19 را بیشتر می کند.

در خصوص ارتباط بین مکمل ویتامین D و پیشگیری و کنترل بیماری کووید 19 متاسفانه اطلاعاتی بر خلاف بخشنامه معاون محترم بهداشت "نامه به شماره 22271/300د مورخ 24/12/1398 " در شبکه‌های رسمی صداوسیما و شبکه‌های مجازی ارائه  و سبب سردرگمی مردم شده است، با توجه به سوالات مکرر کارشناسان تغذیه، خواهشمند است دستور فرمایید به نحو مقتضی اطلاع رسانی شده و کلیه برنامه های مکمل یاری همچنان براساس دستورعمل کشوری اجرا شود.

در آموزش های مجازی به کارکنان بهداشتی درمانی و مصاحبه های علمی از طریق صداوسیما و شبکه های مجازی نیز تاکید مکرر بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان 18 سال به بالا شود. وب‌دا

پایان پیام/

مطالب مشابه