تا کنون بیش از ۵۵ میلیون مبتلا به کووید ۱۹ در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین آمارها ۳۸ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۴۴۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۱.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۲۵۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۸.۸ و ۵.۸ میلیون بیمارِ کووید ۱۹، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند و تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۵۰ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه‌شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۱۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۷ مبتلا، ۲۵۲ هزار و ۶۵۱ قربانی
۲_ هند: هشت میلیون و ۸۷۴ هزار و ۲۹۰ مبتلا، ۱۳۰ هزار و ۵۵۹ قربانی

۳_ برزیل: پنج میلیون و ۸۷۶ هزار و ۷۴۰ مبتلا، ۱۶۶ هزار و ۶۷ قربانی
۴_ فرانسه: یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۲۳۳ مبتلا، ۴۵ هزار و ۵۴ قربانی

۵_ روسیه: یک میلیون و ۹۴۸ هزار و ۶۰۳ مبتلا، ۳۳ هزار و ۴۸۹ قربانی
۶_ اسپانیا: یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۸۹۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۲۵۳ قربانی

۷_ انگلیس: یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۸۱ مبتلا، ۵۲ هزار و ۱۴۷ قربانی
۸_ آرژانتین: یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۸۴ مبتلا، ۳۵ هزار و ۷۲۷ قربانی

۹_ ایتالیا: یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۸۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۷۳۳ قربانی
۱۰_ کلمبیا: یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۲۱۷ مبتلا، ۳۴ هزار و ۲۲۳ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا و مکزیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه