محدودیت‌های کرونایی فعلی، لاک دان نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از محلول نگه دارنده قرنیه چشم در بیمارستان شهید لبافی نژاد گفت: اگر فردی تست کرونای اش مثبت باشد به مثابه بمب بیولوژیک است و می‌تواند تعدادی را به دلیل سرایت بالا، دچار بیماری کند، کسانی که تست کرونای آنان مثبت است حتماً در قرنطینه بمانند تا از انتشار بیماری کرونا در جامعه جلوگیری شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: محدودیت کرونایی که در شهرهای قرمز در حال اجراست، مدل جایگزین لاک دان است، به عبارتی این محدویت ها لاک دان نیست، محدودیت‌های اخیر کامل و تام نیست، افزود: مؤثرترین راهبرد برای کنترل بیماری، محدودیت کامل است. حداقل برای ۲ هفته لاک دان می‌تواند خیلی اثربخش باشد.

وی افزود: از روز گذشته "شنبه" تغییری در محدودیت کرونایی اعمال شد و آن هم حضور کمتر کارکنان در ادارات در مناطق قرمز بود. تغییر در محدودیت‌ها به این علت بود که به نظر می‌رسید، حجم حمل و نقل عمومی تغییر خیلی زیادی نداشته و کماکان شهر تهران شلوغ به نظر می‌رسید، این شلوغی شهر و عدم تغییر ریتم شهری که بسیاری از مداخلات محدودیت را با چالش روبرو می‌کرد، ممکن است اثر محدودیت‌ها را هم کم رنگ کند.

به گزارش ایرنا زالی در پایان تصریح کرد: با پیشنهاد وزیر بهداشت و تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا تغییری در حضور کارکنان ایجاد شد و قرار شد به حداقل حضور آنان اکتفا شود، ۲ تا ۳ روز آینده تحلیل در این زمینه انجام می‌شود که محدودیت‌های جدید چقدر مؤثر بوده است. در شهرهایی که از ۸ آبان برخی محدودیت‌هایی جدی تر اعمال شد، وضعیت کنترل بیماری بهتر از سایر شهرها است.

پایان پیام/

مطالب مشابه