هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش قربانیان مالاریا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: شیوع کروناویروس موجب اختلال در روند دسترسی افراد به درمان‌های موثر بیماری مالاریا شده که می‌تواند در سال جاری به مرگ حدود ۱۰۰ هزار نفر دیگر در منطقه آفریقای سیاه منجر شود.

در گزارش این سازمان آمده است: بسیاری از کشورها اعلام کرده اند همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب بروز اختلالات جزئی در روند درمان بیماری مالاریا شده است.

بررسی مدل‌ها نشان می‌دهد کاهش دسترسی به روش‌های درمانی موثر می‌تواند به میزان ۱۰ درصد می‌تواند با مرگ ۱۹ هزار نفر دیگر در منطقه آفریقای سیاه همراه باشد و درصورتی که این رقم به ۵۰ درصد افزایش پیدا کند حدود ۱۰۰ هزار نفر دیگر تا پایان سال ۲۰۲۰ در این منطقه بر اثر بیماری مالاریا جان خود را از دست می‌دهند.

"ماتشیدیسو موئتی" رئیس منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا گفت: آفریقا به جهان نشان داده که اگر در کنار یکدیگر همکاری کنند می‌توانند مالاریا را به عنوان تهدیدی برای سلامت عمومی ریشه کن کنند. هرچند همه گیری بیماری کووید-۱۹ تلاشهای ما برای غلبه بر مالاریا را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۲۹ میلیون مورد ابتلا به بیماری مالاریا و مرگ ۴۰۹ هزار بیمار گزارش شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه