وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیماسادات لاری درباره وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: نمودار موارد مثبت بستری در استان کهگیلویه و بویر احمد در هفته‌های اخیر، دارای روند نسبتا صعودی بوده است. هم اکنون شهرستان‌های بویر احمد و کهگلویه در این استان، در وضعیت قرمز یعنی بسیار پرخطر، شهرستان‌ها باشت، چران و گچساران در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و شهرستان‌های بهمئی، دنا، لنده و مارگون در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در هفته اول آذر ماه بروز هفتگی موارد مثبت بستری در این استان حدود  ۳۶.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است که میانگین بروز در این شاخص با اختلاف قابل توجه بالاتر از میانگین کشوری است. همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا، در این استان در هفته اول آذر ماه حدود ۳۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۲۷ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویر احمد بستری هستند که ۳۴ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویر احمد ۸۹ درصد گزارش شده است، از ابتدای شیوع بیماری در این استان بیش از ۵۴ هزار تست آزمایشگاهی از افراد دارای علائم بیماری انجام شده که امیدواریم با کمک مسئولان شاهد افزایش تستها باشیم.

به گزارش ایسنا لاری در پایان تاکید کرد: ویروس کرونا علی رغم تلاش‌ها و مجاهدات‌های سربازان گمنام نظام سلامت، همچنان قربانی می‌گیرد. امیدواریم با همکاری شما در اجرای درست محدودیت ها و پرهیز از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی خانوادگی، شاهد توقف شیوع بیماری در کشور باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه