مدرنا از آمریکا و اروپا برای واکسن کرونا مجوز اضطراری می‌خواهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این خبر در حالی اعلام می شود که نتایج کامل آزمایش واکسن شرکت مدرنا برای پیشگیری از ویروس کرونا از کارایی ۹۴.۱ درصدی این واکسن حکایت دارد. شرکت مدرنا دو هفته پیش اعلام کرده بود که نتایج اولیه آزمایش‌ها نشان می دهد که واکسن این شرکت ۹۴.۵ درصد کارایی دارد.

بنا به اعلام شرکت مدرنا از داوطلبانی که در آزمایش واکسن شرکت کرده بودند ۱۹۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند. از این تعداد ۱۸۵ نفر دارونما دریافت کرده بودند و تنها به ۱۱ نفر واکسن پیشگیری از کووید ۱۹ تزریق شده بود. شرکت مدرنا براساس همین داده ها از کارایی ۹۴.۱ درصدی واکسن خود سخن می گوید.

مسئولان شرکت مدرنا همچنین اعلام کرده‌اند که هیچگونه اثر جانبی شدیدی در میان افرادی که واکسن تولیدی این شرکت به آنها تزریق شده بود، مشاهده نشده است.

بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ از زمان شیوع آن در میان انسان‌ها تاکنون جان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را گرفته است. انتظار می رود که در صورت موافقت مقامات آمریکا با استفاده اضطراری از واکسن شرکت مدرنا، امکان تزریق ۲۰ میلیون دوز از این واکسن به آمریکایی‌ها تا پایان سال جاری میلادی وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا اداره غذا و داروی ایالات متحده و اداره داروی اروپا پیش از این اعلام کرده بودند که آماده صدور مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن‌های تولیدی شرکت‌های مختلف در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه