استمرار بخشی از محدودیت های کرونایی در شهر تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی گفت: آثار اعمال محدودیت ها بر میزان مرگ و میر، بستری و مراجعه سرپایی در هفته های آتی منعکس خواهد شد، بالغ بر ۳۰ درصد ترافیک و تردد درون شهری و ۳۰ درصد استفاده از حمل و نقل عمومی در هفته اخیر کاهش پیدا کرده است. علی رغم اینکه برخی از دستگاهها در خصوص تعطیلی کارمندان اقدامی نکردند، اما شاهد کاهش مراجعه به بخش های اداری بودیم.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: ۱۴۵ هزار بازدید تلفیقی با محوریت نیروی انتظامی در ۱۰ روز اخیر انجام شد که گزارشات حاکی از اجرای ۹۰ درصد دستورالعمل ها توسط اصناف شهر تهران دارد، از شهروندان و کسبه به علت این همراهی با توجه به محدودیت های اقتصادی تشکر می‌کنم، استمرار این همراهی ها به طور قطع اثرات مطلوبی در پی دارد و می تواند نویدبخش روزهای خوبی باشد.

وی تصریح کرد: محدودیت های اعمالی در شهرهایی با وضعیت نارنجی بیماری متفاوت از شهرهایی با وضعیت قرمز است. از هفته آینده در مشاغل اضطراری تصمیم بر حضور دو سوم کارکنان و در سایر بخش ها و اداره جات دولتی، غیردولتی و خصوصی حضور ۵۰ درصد کارکنان خواهد بود. برخی از محدودیت های مشاغل گروه ۳ و ۴ استمرار خواهد کرد، مدارس، دانشگاه ها، حوزه علمیه، نمازهای جماعت و جمعه و فعالیت های آیینی کماکان در تهران تعطیل خواهد بود، محدودیت های تردد شبانه و ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی کماکان از هفته آینده در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد، وضعیت نگران کننده اقتصادی فشار قابل توجهی بر اصناف وارد می کند، به همین دلیل باید با کنترل گلوگاه شیوع بیماری از جمله ناوگان حمل و نقل عمومی و ادارات، تصمیمات طوری اتخاذ شود که اصناف را دچار مشکل نکند.

زالی در ادامه بر لزوم اجرای برنامه های راهبردی برای کنترل بیماری نظیر عدم حضور افراد در مجامع غیرضروری، ارایه خدمات مدنی و شهری به صورت الکترونیکی تاکید کرد و یادآور شد: اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه و هوشمند انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در پایان خواستار رفع چالش‌های استان تهران در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال شاهد افزایش بیش از ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران  و همچنین تکمیل و فعال سازی بخشی از  ۲۷۰ پروژه بهداشتی مغفول مانده در تهران برای ارتقای ارایه خدمات بهداشتی باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه