سهم بالایی از انتقال بیماری کرونا از درون خانه‌ها شکل می‌گیرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی گفت: در این روزها و به دنبال تعطیلی‌های دو هفته‌ای در شهرهای قرمز، شاهد کاهش موارد مراجعه سرپایی، بستری و مرگ و میر بیماران کرونایی هستیم، مرگ و میر بیماران کرونایی روند نزولی گرفته است، افزود: در این مسیر، اجرای طرح شهید سلیمانی می‌تواند منجر به تداوم این وضعیت شود.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: محدودیت‌های هوشمند و قرنطینه افراد مبتلا و حمایت از گروه‌های در معرض خطر و…، با کمک گروه‌های جهادی، در طرح شهید سلیمانی گنجانده شده است، در خصوص وضعیت مدافعان سلامت در این روزها واقعیت این است که خستگی کادر درمان یک خستگی مزمن و البته روحی و روانی است، چون در مواجهه با بیماران و فوتی‌ها هستند، هر کدام از مرگ‌های کرونایی یک تراژدی غم‌انگیز برای کادر درمان است.

وی در ارتباط با تعیین تکلیف محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد افزود: هر دوشنبه در خصوص وضعیت شهرهای زرد، نارنجی و قرمز، تصمیم گیری می‌شود، سهم بالایی از انتقال بیماری از درون خانه‌ها شکل می‌گیرد، اگر ۱۰ درصد خانوارها شب نشینی‌های دورهمی داشته باشند جمعیتی بالغ بر و میلیون و چهار صد هزار نفر می‌شود که بسیار خطرناک است، اگر هر شهری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روزانه ۱۰ بیمار کرونایی داشته باشد که بستری شوند، آن شهر قرمز تلقی می‌شود، نگران پیک زمستانه هستیم، شواهدی از شروع موج جدید بیماری در مناطق سرد را داریم. زیرا، عامل اصلی انتقال ویروس، فضاهای سربسته است.

به گزارش مهر حریرچی در پایان با گلایه از سلبریتی ها و هنرمندان مشهور که در این روزهای سخت آن طور که باید و شاید در بین مردم حضور ندارند گفت: در این روزهای سخت که مردم بیش از پیش به آرامش روحی و روانی نیاز دارند، انتظار داشتیم که هنرمندان و افراد سلبریتی، بیشتر با مردم گفتگو و ارتباط برقرار می‌کردند. زیرا، افراد مشهور هر آنچه را دارند، از مردم است. بنابراین، تا جایی که ممکن است از هنر خود برای آرامش مردم در این روزها کمک بگیرند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.