نسبت بیماران بدحال کرونایی به کل بیماران هنوز بالا است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نادر توکلی درباره وضعیت کرونا تهران در اولین روز نارنجی و پس از چند هفته قرار داشتن در شرایط قرمز کرونا گفت: پس از دو هفته محدودیت، مشاغل گروه دو بازگشایی می‌شوند اما محدودیت تردد ۹ شب تا ۴ صبح کماکان پابرجا است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش بازگشایی‌ مشاغل در وضعیت نارنجی اظهار کرد: طبیعتا تردد با حمل و نقل عمومی مجددا افزایش می‌یابد، اما شاید محدودیت ترددهای شبانه توانسته باشد فرهنگسازی کند تا مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند. آنچه که ماحصل تمام این نکات است این است که تمام پروتکل‌ها توسط مردم رعایت شود چون این موضوع پاشنه‌ آشیل این طرح و کنترل بیماری است.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: با محددویت‌هایی که پشت سر گذاشتیم تعداد بستری‌های کرونا و تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کاهش یافته است ولی چون میزان غربالگری و انجام تست‌ها افزایش یافته است بنابراین تعداد موارد شناسایی شده بیماری افزایش می‌یابد، محدودیت‌های اخیر تاثیر بسزایی در کاهش موارد بستری بیماری داشته است، نسبت بیماران بدحال به کل بیماران هنوز بالا است، اما تعداد قدرمطلق آن کم شده است. خوشبختانه هیچ مشکلی در امکانات، تجهیزات، دارو و... برای بیماران نداریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه