اهمیت نقش نیروهای داوطلب و مردم‌نهاد در توفیقات مقابله با کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در پیام علیرضا زالی آمده است:

فرا رسیدن ۱۵ آذر روز جهانی داوطلب، فرصت مغتنمی است برای قدردانی از تمامی افراد، گروه‌ها و نهادهایی که برای عمل به مسئولیت اجتماعی و با نوع دوستی هرچه تمام، با به‌کارگیری حداکثر ظرفیت خود در جامعه و به ویژه در نظام سلامت نقش آفرینی می‌کنند.

ارتقای سطح سلامت به عنوان یکی از اصلی ترین شاخص‌های توسعه بدون مشارکت تک تک افراد جامعه حاصل نمی‌شود و از این رو در سال‌های اخیر موضوع ارتقای سلامت با تاکید بر نقش مردم در دنیا مورد توجه بیشتری قرار گرفته و انتظار جهانی از همه کشورها آن است که زمینه سهیم شدن مردم در فرایند ارتقای سلامت را در عرصه‌های گوناگون به ویژه ارایه خدمات بهداشتی فراهم کنند.

اهمیت شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه که با تقویت همبستگی اجتماعی زمینه ساز ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه و در نهایت توسعه می‌شود، در بزنگاه‌ها و برهه‌های حساسی همچون پاندمی کرونا در عرصه‌های گوناگون بهداشت و درمان بیش از هر زمان بر همگان عیان می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که پیش از بحران کرونا نیز از برکات وجود سمن ها و خیریه‌ها به عنوان یکی از نام آشناترین اشکال فعالیت‌های داوطلبانه و همچنین ظرفیت داوطلبان حوزه سلامت در پیشبرد برنامه‌های بهداشتی بهره مند بوده است؛ در پاندمی کرونا نیز با افتخار از توانایی گروه‌های مختلفی از داوطلبان سلامت از جمله گروه‌های جهادی و NGO ها بهره گرفته است.

خدمات درخشان داوطلبان و گروه های جهادی که در سخت‌ترین روزهای نبرد با کرونا همپای کادر بهداشت و درمان در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا برای خدمت رسانی به همنوعان تلاش کرده‌اند، گواه دیگری است برای اثبات اهمیت نقش داوطلبان در نظام سلامت و بسیاری از توفیقاتی که در عرصه مبارزه با کرونا حاصل شده مرهون تلاش‌های ارزنده تمامی سمن ها، خیرین، NGO‌ها و سازمان‌های مردم نهادی است که از نخستین روزهای شیوع کرونا تمام قد برای یاری رساندن به همنوعان اعلام آمادگی کردند.

بار دیگر ضمن تبریک و گرامیداشت این روز، صمیمانه دست تمامی نیروهای داوطلب را که برای حمایت از همنوعان تلاش می کنند به گرمی می‌فشارم و امید دارم که همواره شاهد پررنگ شدن مشارکت های مردمی در تحقق برنامه‌های توسعه محور کشور باشیم. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.