نقش دانشجویان در برون‌رفت از ایام پر التهاب شیوع کرونا بسیار چشمگیر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری گفت: امروز ۱۶ آذرماه یادآور استکبار ستیزی، عدالتخواهی و ایستادگی نسلی فرهیخته، اندیشمند و متفکر کشورمان در مقابل استبداد و خودکامگی است. دانشجویان گرانقدر به مانند وجدان بیدار، خرمند و حق طلبی به شمار می‌روند که جامعه را در مسیر پیشرفت و تعالی رهنمون ساخته و گام‌های استوار در مسیر توسعه همه‌جانبه ایران اسلامی برمیدارد.

وی افزود: امروز همه گیری کرونا همزمان با فشارهای ظالمانه تحریم‌های اقتصادی کشور در حال گذار از روزهای سخت و نفس‌گیر تاریخی است، نقش تاثیرگذار دانشجویان در مسیر برون‌رفت از این ایام پر التهاب بسیار چشمگیر است. حضور جهادگرانه این عزیزان در عرصه‌های مختلف مبارزه با ویروس از جمله مشارکت در پویش‌های دانشجویی در جهت کاستن از عوارض اجتماعی بیماری و حضور دانشجویان علوم‌پزشکی در خط مقدم مبارزه با ویروس و همچنین تلاش‌های دانشجویان متعهد کشور در ساخت واکسن ایرانی کرونا همگی نشان از نهادینه شدن حس وطن دوستی، از خودگذشتگی و خود باوری در عموم مردم بویژه دانشجویان فرهیخته است. 

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: بدون شک تاریخ وزین ایران اسلامی به از خودگذشتگی این عزیزان در این برهه حساس تاریخی افتخار می‌کند. با عنایت به طرح ملی مدیریت و کنترل همه‌گیری کرونا به شیوه محله محور و مبتنی بر طرح هر خانه یک پایگاه سلامت با عنوان طرح شهید قاسم سلیمانی امید است با مشارکت فعال دانشجویان در این طرح ارزشمند در راهبردهای تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر و آموزش و فرهنگسازی گامی موثر در جهت توقف شیوع گسترده بیماری در کشور برداشته شود.

به گزارش ایسنا لاری در پایان اضافه کرد: عزت و سربلندی همه دانشجویان کشور را از خداوند می‌خواهیم و امیدواریم با رخت بربستن این مهمان ناخوانده، مجدد شاهد حضور گرمابخش دانشجویان در مراکز کسب علم و معرفت کشور باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه