آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی کلید خورد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور با اشاره به آغاز فاز انسانی واکسن کرونای تولید داخل گفت: برای انجام اولین فاز انسانی داوطلبان تزریق واکسن به اندازه نیاز وجود داشت و به همین دلیل فراخوان عمومی صورت نگرفت.

وی افزود: برای تست مجدد این واکسن در صورت نیاز به داوطلبان بیشتر فراخوان عمومی اعلام خواهد شد. در حال حاضر شرکت مورد نظر با دانشگاه‌های علوم پزشکی برای انجام این کار به توافق رسیده‌اند و خوشبختانه این واکسن توانست کد اخلاق را دریافت کند و منعی برای تزریق آن وجود ندارد، این واکسن در دو مرحله تزریق می‌شود، داوطلبان یک ما پس از تزریق واکسن تحت مراقبت قرار خواهند گرفت تا نتایج آن بررسی شود.

به گزارش فارس سخنگوی سازمان غذا و دارو در پایان اضافه کرد: پس از تزریق واکسن آنتی بادی و سطح ایمنی بدن افراد وضعیت جسمانی آن‌ها بررسی می‌شود، در فاز دوم و سوم تزریق واکسن روی افراد بیشتری تست می‌شود و نتایج آن به سازمان غذا و دارو اعلام می‌شود، در صورت اثربخش بودن آن مجوز تولید را دریافت خواهد کرد، در فاز یک مطالعات انسانی افراد بین گروه سنی 18 تا 50 سال قرار دارند و نباید بیماری زمینه‌ای داشته باشند و تست کرونای آنها منفی باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه