برای تهیه واکسن مطمئن و تضمین شده، تلاش خواهیم کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن روحانی گفت: ستاد ملی برای مهار کرونا تلاش های خود را با دو اولویت هدف گذاری کرده است. اولویت نخست، اجرای پروتکل ها و مراقبت های اجرایی در غربالگری و فاصله گذاری هوشمند به عنوان تضمین شده ترین راه است که علائم مثبت آن را در کنترل موج جدید شاهد بودیم.
 
رئیس جمهور اولویت دوم را تامین و تهیه واکسن دانست و ادامه داد: مقدمات و مسیر ساخت این واکسن با اتکا به توانایی دانشمندان و مراکز تخصصی داخلی فراهم شده و تهیه و خرید آن از خارج از کشور نیز در دستور کار است.
 
وی با اشاره به مانع تراشی های دولت ترامپ در تامین نیازهای ضروری مردم از جمله واکسن افزود: این رفتار غیرقانونی و ضد بشری دولت ترامپ به عنوان یک اقدام ننگین در ذهن و خاطر جهانیان خواهد ماند، همانگونه که توانستیم جنگ اقتصادی را مهار کنیم، از این مانع نیز عبور خواهیم کرد و لذا مردم باید بدانند همه دستگاه ها و بخش های مختلف در دولت، برای تهیه واکسن مطمئن و تضمین شده، تلاش خواهند کرد.
 
در این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در خصوص نحوه اجرای محدودیت ها و طرح جامع و تاثیرات آن گزارشی ارائه داد.
 
روحانی با تاکید بر نتایج حاصل شده از اجرای این مرحله از محدودیت ها گفت: تبدیل وضعیت شهرهای قرمز به نارنجی در اثر مراعات مردم و مراقبت های انجام گرفته جای خرسندی دارد اما باید نسبت به برخی شهرها با وضعیت نارنجی که شکننده و لب مرز است مراقبت شود تا مجددا ناگزیر نشویم محدودیت های شدید وضع کنیم که به کسب و کارها و سلامت مردم آسیب وارد شود.
 
رئیس جمهور با اشاره به نزدیک بودن شب یلدا از قرارگاه عملیاتی خواست که با تمهیدات ویژه و اتخاذ برنامه های موثر نسبت به نگرانی های موجود در خصوص احتمال شیوع بیماری در اثر گردهمایی و دورهمی های خانوادگی در این شب، اقدامات موثر را انجام دهد.
 
مهمترین تصمیمات جلسه امروز، تلاش برای تهیه هر چه سریع‌تر واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و توزیع آن بر اساس اولویت‌ها در کشور و نیز تمرکز جدی‌تر بر تولید واکسن در داخل کشور بنا بر تاکید رئیس جمهور بود.
 
در این جلسه همچنین مقرر شد ممنوعیت تردد از ساعت 21 تا 4 بامداد در همه شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی الزامی شود.
 
به گزارش وب‌دا حاضران در جلسه با قدردانی از مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خارج شدن 126 شهر از مجموع 160 شهر دارای وضعیت قرمز و تبدیل وضعیت آنها به نارنجی تاکید کردند که اجرای پروتکل‌های بهداشتی با توجه به در پیش بودن فصل زمستان بیشتر از گذشته ضرورت دارد و مردم باید از دورهمی‌ها و میهمانی‌های خانوادگی به ویژه در شب‌هایی مثل شب یلدا پرهیز کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.