هزینه های دوران قرنطینه افراد آسیب پذیر مبتلا به کرونا رایگان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد آسایی اردکانی افزایش اجرای پروتکل‌های بهداشتی را یکی از مهم‌ترین اهداف طرح شهید سلیمانی خواند و گفت: این طرح از اول آذر ۹۹ آغاز شده و انتظار داریم در ماه نخست اجرای آن ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و در سه ماه پس از شروع به ۹۰ درصد برسد، انتظار داریم کاهش بستری بیماران کرونایی در سه ماه نخست به ۵۰ درصد برسد.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: حمایت از افراد آسیب پذیر نیز در سه ماه نخست تا ۹۰ درصد از پوشش‌ها را در بر می‌گیرد، تست سریع کرونا رایگان است، این تست‌ها در مراکز و پایگاه‌های دولتی رایگان است. تست‌های سریع در طول ۲۰ دقیقه وضعیت ابتلای بیمار را مشخص می‌کند. وقتی یک مورد تست کرونا مثبت تشخیص داده می‌شود باید خویشاوندان و اطرافیان نزدیک او نیز کنترل و از شیوع بیماری جلوگیری شود، حدود ۹۸ هزار و ۶۰۰ تخت در هتل‌ها و مهمانسراهای سراسر کشور با امکانات و پذیرایی رایگان برای بیماران کرونایی که امکان قرنطینه خانگی برای آنها میسر نیست، در طرح شهید سلیمانی فراهم شده است.

وی افزود: مبتلایان نهایت همکاری را در طول ۱۴ روز داشته باشند. هزینه نگهداری از بیماران در مراکز هتل‌ها و مهمانسراهای سراسر کشور رایگان است، طرح شهید سلیمانی شبیه طرح "هر خانه یک پایگاه" است که در چند استان آغاز شده است. در این طرح برای پیشگیری از کووید ۱۹ اقدام شد، در صدد هستیم یک ارتش ۲۰ میلیونی از خانم‌های هر خانواده به عنوان سفیران سلامت تشکیل شود. اگر این طرح و مشارکت مردم از ۸ ماه پیش تشکیل شده بود الان وضعیت بهتری در کاهش بیماران کرونایی داشتیم.

به گزارش مهر آسایی در پایان گفت: افراد داوطلب می‌توانند برای همکاری بیشتر از پایگاه‌های سلامت و مراکز بهداشتی و درمانی در محله‌ها آغاز کنند، اجرای طرح شهید سلیمانی مستلزم همکاری‌های بین دستگاهی و سازمان بسیج جامعه پزشکی و جمعیت هلال احمر است، از اول آذر طرح شهید قاسم سلیمانی در همه نقاط کشور آغاز شده است و در گام چهارم این طرح هستیم، وزارت بهداشت ۱۲ ناظر را در سراسر کشور مشخص کرده است که هر شنبه گزارش خود را به وزارت بهداشت اعلام می‌کنند، در ۱۷ روز گذشته تاکنون در استان تهران و البرز ۲۵ هزار خانواده بازدید شده‌اند. در این بین فرمانداران و شهرداران، سپاه و بسیج پای کارند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.