با تایید واکسن فایزر از سوی FDA زمینه توزیع آن فراهم خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، "آلکس آزار" رئیس مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا "CDC" نیز در همین رابطه اعلام کرد که به محض صدور مجوز از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا، مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا زمینه توزیع واکسن فایزر را تا روز دوشنبه یا سه‌شنبه آینده فراهم خواهد کرد.

نهادهای مرتبط با توزیع این واکسن اعلام کرده‌اند که ظرف ۴۸ ساعت آماده توزیع سراسری حدود شش و نیم میلیون دوز از این واکسن در سراسر آمریکا هستند که قرار است به حدود سه میلیون سالمند در معرض خطر تزریق شود.

قرار است در فاز نخست حدود شش میلیون ۴۰۰ هزار دوز از واکسن فایزر برای تزریق به حدود سه میلیون سالمند آمریکایی توزیع شود - هر نفر دو دوز به فاصله سه هفته دریافت خواهد کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، در فاز دوم هم ۲۱ میلیون نفر از کارکنان بخش بهداشتی آمریکا واکسینه خواهند شد و فاز سوم هم شامل حال ۸۷ میلیون نفر از کسانی خواهد شد که همچون افسران پلیس یا معلم‌ها مشاغل آنها "ضروری" طبقه بندی شده است.

بریتانیا، کانادا، عربستان و بحرین پیش از آمریکا مجوز تزریق واکسن فایزر را صادر کرده بودند. ایالات متحده در حال حاضر بالاترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از همه گیری کرونا در جهان را دارد. اینا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.