بیش از ۷۲.۱ میلیون بیمار کرونایی در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۰ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۸۷۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۶.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۳۰۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۸ و ۶.۸ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس نیز از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۷ هزار و ایران نیز بیش از ۵۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۷ هزار، روسیه با بیش از ۴۶ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۱۶ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۶۶ مبتلا، ۳۰۵ هزار و ۸۲ قربانی
۲_ هند: ۹ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۸۰ مبتلا، ۱۴۳ هزار و ۵۵ قربانی

۳_ برزیل: شش میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۹۵ مبتلا، ۱۸۱ هزار و ۱۴۳ قربانی
۴_ روسیه: دو میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۴۸ مبتلا، ۴۶ هزار و ۴۵۳ قربانی

۵_ فرانسه: دو میلیون و ۳۶۵ هزار و ۳۱۹ مبتلا، ۵۷ هزار و ۷۶۱ قربانی
۶_ انگلیس: یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۹۵۶ مبتلا، ۶۴ هزار و ۲۶ قربانی

۷_ ایتالیا: یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۷۷۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۳۶ قربانی
۸_ ترکیه: یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۸۰۹ مبتلا، ۱۶ هزار و ۱۹۹ قربانی

۹_ اسپانیا: یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۷ هزار و ۶۲۴ قربانی
۱۰_ آرژانتین: یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۶۰۲ مبتلا، ۴۰ هزار و ۶۶۸ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه