مردم بیش از هر زمانی مدیون کادر درمان هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با رئیس سازمان نظام پرستاری، معاون پرستاری وزیر بهداشت و جمعی از پرستاران کشور از زحمات جامعه پزشکی و پرستاری کشور در خصوص درمان بیماران مبتلا به کرونا تقدیر کرد.

سید حسن خمینی در این دیدار که در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: بیماری کرونا هرکسی را درگیر این فضا کرده و همه مستقیم یا غیرمستقیم با زحمات جامعه پزشکی و نظام سلامت کشور آشنا هستیم.

یادگار امام با اشاره به اینکه در مورد زدودن غم از جان و روح مردم به خصوص کسانی که مریض و دردمند هستند روایات زیادی وارد شده است، افزود: نماد بسیار بزرگ و پررنگ پرستاری، حضرت زینب(ع) است که هم تیمارداری بیماران، هم پرستاری فرزندان و هم کاروان داری کاروانی را بر عهده داشت که دچار مصیبت بودند.

وی ادامه داد: در روایات آمده است که اگر شخصی ضعیف را کمک کند خدای سبحان به او کمک می کند و زندگی او را گشایش می دهد. البته این کار انسانی هم هست و نماد آن در شعر سعدی آمده که «چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار». 

سید حسن خمینی تأکید کرد: خدای سبحان دردمندان را کمک می کند و اگر شما به درد آنها برسید او هم به شما مدد می کند. در ادامه روایت آمده که در قیامت هم خداوند ملائکه ای را برای آنها قرار می دهد که برای برداشتن حول روز رستاخیز به او کمک کنند تا از پل صراط عبور کند و به جنت برسد.

وی با بیان اینکه دعای بیمار در حق پرستار حتما به اجابت می رسد، اظهار داشت: من مطمئنم که مردم ایران همیشه مدیون بخش سلامت بوده اند اما الان که مشکل کرونا بر جهان سیطره انداخته بیش از هر زمان دیگری مدیون برادران و خواهران خودشان در نظام سلامت هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه