پروتکل‌ها رعایت نشود موج جدید کرونا را خواهیم داشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیام طبرسی با اظهار ناراحتی از جمع های خانوادگی پیش رو در شب یلدا گفت: آمار مراجعه به اورژانس بیمارستان ها کم شده ولی همچنان آمار بستری های بالا است. در حال حاضر حدود 5 تا 6 هزار نفر بستری داریم ولی کوچکترین تغییری می‌تواند موج جدیدی را آغاز کند. در حال حاضر شهر آمل "مازندران" که فاصله چندانی با تهران ندارد قرمز است. اگر رعایت نکنیم شرایط قرمز دیگر شهرها می‌تواند باعث بدتر شدن وضعیت تهران شده و موج جدیدی را در دی ماه ایجاد کند.  

وی افزود: بر اساس پژوهش های جدید که در دیگر کشورها مثل انگلیس انجام شده سرعت انتقال در ویروس به اثبات رسیده است لذا با توجه به نزدیک بودن شب یلدا توصیه می‌شود از برگزاری دورهمی پرهیز شود و یلدا را مجازی برگزار کنیم، دو راه پیش رو داریم، اگر محدودیت ها را به طور کامل رها کنیم فوتی هایمان به 500 تا 600 نفرم‌ رسد پس باید محدودیت ها به درستی اجرا شود تا به وضعیت عادی برگردیم. بسیاری از افراد قادر به دورکاری هستند بنابراین با عدم حضور آنها شاید بتوان ترافیک و تراکم جمعیت را کم کرد. در حال حاضر مدارس و دانشگاه ها بسته است ولی خیابان ها قفل است و نمی‌دانیم این ترافیک برای چیست. در تجمع انتقال صورت می‌گیرد و در تبع آن شیوع افزایش می یابد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره وضعیت بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: در وضعیت ثابت قرار داریم، خوشبختانه تخت به تعداد کافی موجود است. برخی بیمارستان ها به واسطه کاهش تعداد مبتلایان از تخت های ویژه کرونایی ها را کم کرده اند، با توجه به مصرف بالای اکسیژن توسط بیماران کرونایی، دستگاه‌های اکسیژن سازی که برای بیماران کرونایی استفاده می شوند در برخی مواقع دچار افت فشار می شوند و برخی هم فرسوده شده اند.

به گزارش فارس طبرسی در پایان در اشاره به نتیجه تحقیقات دانشمندان به دنبال ترکیب دو داروی آرتریت به مواد داروهای ضد کرونا از جمله رمدسیویر گفت: این داروها اثر معجزه آسایی ندارد و فقط حدود 10 تا 15 درصد بهبودی دارند. ضمن اینکه در این تحقیقات هم متاسفانه تعدادی فوت کرده اند. برخی داروها به خاطر عوارض زیاد برای تعداد زیادی از بیماران قابل استفاده نیست. در ایران بیشتر از رمدسیویر و دگزامتزون استفاده می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه