اقدامات خوبی در زمینه واردات واکسن کرونا انجام شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، فرید نجفی در حاشیه بیست و یکمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی در جمع خبرنگاران گفت: صحبت هایی با کشورهای مختلف شده و برداشت من از جلسات برگزار شده این است که به احتمال بسیار قوی با چند شرکت وارد صحبت شدند و ان شاءالله نتایج موفقیت آمیز آن را خواهیم دید.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: با جهشی ویروسی که در انگلیس رخ داده است، شاید مقداری نگاه بدبینانه ای به واکسن های آر ان ای پیدا کردیم و چه بسا واکسن هایی با ویروس کشته شده یا ضعیف شده بهتر باشد، وزیر بهداشت هم مرتب تاکید می کند باید دقت کافی برای تهیه نوع واکسن وارداتی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خرید واکسن از همان ابتدا هم در دستور کار دولت و وزارت بهداشت بود و در این زمینه به شدت تلاش می شود. مردم نباید در این زمینه نگران باشند، تیم های مختلفی برای خرید واکسن کرونا در تلاش هستند، در مورد واکسن های داخلی کرونا نیز چندین شرکت وارد مراحل ساخت واکسن شده اند و  یکی از آنها شرکت به نام "شفا فارمد" هم از سازمان غذا و دارو و کمیته ملی اخلاق مجوز اخذ کرده و باید ظرف روزهای آینده فاز اول بالینی آن را شروع کند.

به گزارش ایرنا نجفی در پایان گفت: فقط یک واکسن ایرانی به این مرحله رسیده و واکسن های دیگر هم وارد این مرحله می شوند، شرکت شفا فارمد همه مجوزهای مراحل انسانی را دریافت کرده است، شرکت های دیگری هم مدعی این موضوع هستند و بازدید هم از آنها شده است. ولی تا زمانی که مستندات علمی به دست ما نرسد و در کمیته اخلاق و سازمان غذا و دارو مطرح و بررسی نشود، نمی توان اسامی آنان را مطرح کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه