قدرت چسبندگی ویروس کرونا افزایش یافته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی درباره وضعیت مسافران اروپایی گفت: یک لیست از مسافرانی که از دو هفته پیش تا الان وارد کشور شدند را گرفتیم و رصد می‌کنیم که اگر علائمی داشته باشند بتوانیم آن‌ها را شناسایی کنیم، همه مسافران اروپایی باید تست PCR منفی به همراه داشته باشند. از این مسافران پس از ورود به کشور مجدد تست گرفته می‌شود و به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی می‌مانند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: افرادی که از دو هفته قبل از انگلیس وارد کشور شدند، لیست، شماره تلفن و آدرس آن‌ها را گرفتیم و در حال ارزیابی هستیم که خوشبختانه تاکنون مورد مثبتی نداشتیم، به محض این که جهش ویروس کرونا از طرف دولت انگلستان اعلام شد، وزیر بهداشت به وزارت راه و شهرسازی نامه زدند که تمام سفر‌های اروپایی به ایران قطع شود، علاوه بر آن لیست تمام مسافرانی که به این کشور سفر داشته اند را تکمیل کرده ایم و تک تک این افراد مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرند تا در صورت مشکل شناسایی و قرنطینه ‌شوند.

وی افزود: با توجه به شیوه نامه قبلی که به وزارت امورخارجه و وزارت راه و شهرسازی داده شده، هر مسافری قبل از ورود باید یک تست پی سی آر منفی انجام دهد و حدود ۱۴ روز در منزل قرنطینه شوند. خوشبختانه مورد مثبتی از این افراد لیست شده دیده نشده است. چنانچه کوچک‌ترین علامتی در این افراد با گذشت زمان دیده شد حتما از اعضای خانواده او هم تست گرفته می‌شود، یکی از مهم‌ترین جهش‌های جدید ویروس کرونا قطعا بر گیرنده‌های سلولی تاثیرگذار خواهد بود. در این صورت چسپندگی و قدرت سرایت ویروس بالا خواهد رفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیسی در پایان گفت: البته این جهش در شهریورماه اتفاق افتاده بود و براساس مطالعات اخیرا اعلام شده است. هفته سوم آذر حدود ۱۱۰۸ مورد مبتلا در کشور انگلستان مبتلا شده اند و طبق بررسی و شواهد در دانمارک و استرلیا هم شده است، خیلی از کشور‌ها سفر‌های خود را محدود کرده اند، زیرا این ویروس در ۶۰ قسمت مختلف کشور انگلستان سرایت کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه