هنوز پرونده بسیاری از شهدای سلامت بررسی نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضاظفرقندی با اشاره به اینکه هنوز مسیرخدمت فداکارانه درجامعه پزشکی ،پرستاری و کادر درمان ادامه دارد گفت: امیدواریم بحث‌هایی که از اول به عنوان شهید سلامت مطرح بوده بالاخره عملی شود و با خروجی‌هایی همراه باشد، لااقل خانواده شهدای سلامت باید بتوانند از حمایت‌ها بهره‌مند شوند و این گونه نباشد که وقتی همکاران ما با خانواده‌های این شهدا تماس می‌گیرند معلوم می‌شود که هیچ درآمد و معاشی برای زندگیشان ندارند و باید از همسایگان و خانواده و بستگان برای گذران زندگیشان کمک بگیرند!

وی با تاکید بر حمایت از بازماندگان شهدای خدمت و سلامت افزود: دراین باره یک اختلاف‌نظر درمورد معیارها و سرعت کار جدی با سازمان مسئول مربوطه داریم، الان یک‌سال از این موضوع می‌گذرد ولی هنوز پرونده بسیاری از افراد کادر درمان جان‌باخته به صورت قطعی بررسی نشده است. اخیراً اعلام کردند 40 پرونده را به عنوان شهید تأیید کرده‌اند ولی بسیاری از افراد پرونده‌شان هنوز بررسی نشده است؛ چرا؟ چون درمعیارها با ما اختلاف‌نظردارند. آن‌ها می‌گویند باید پزشک یا پرستار یا پرسنل جان‌باخته دربخش آی‌سی‌یو کرونا بوده باشد ولی ما نظرمان این است که نه، حتی اگر دریک مطب پزشک عمومی هم بوده و بیمار کرونایی ویزیت کرده و گرفتار شده این‌ها باید محاسبه شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: طبق آمار و ارقامی که ما درسازمان نظام پزشکی داریم بیش از 300 نفراز همکاران ما درجامعه پزشکی و کادر درمان با بیماری کرونا شهید شدند، به نظر ما این‌گونه نیست که فقط پرسنلی که دربخش آی‌سی‌یو بودند یا فقط کسانی که دربخش کووید بودند معیار مشمولیت شهادت است.

به گزارش روابط عمومی سامان نظام پزشکی ظفرقندی در پایان خاطرنشان کرد: اولاً باید کمک کنیم به تفاهم برسیم و دوم اینکه محتوای آن حمایت برای ما بسیار مهم است یعنی فقط یک عنوان گذاشتن و اینکه حمایت جدی از خانواده این شهدا صورت نگیرد، این مورد نظرمان نیست. باید حمایت قابل قبولی صورت بگیرد که بقیه انگیزه ادامه خدمت را داشته باشند، در خصوص افزایش بودجه سلامت نیز، بودجه سلامت در مجلس رشد خوبی داشته ولی بحث این است که تخصیص داده شود. متاسفانه گاهی بودجه‌هایی مصوب می‌شود ولی عملیاتی نمی‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه