ابتلای بیش از ۸۲ میلیون نفر به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۸ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۹۰۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۱۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۳۴۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۵ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۱ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۴ هزار، روسیه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۳ هزار و کلمبیا نیز با بیش از ۴۲ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۱۹ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۳۴۶ هزار و ۵۷۹ قربانی
۲_ هند: ۱۰ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۳۲۶ مبتلا، ۱۴۸ هزار و ۴۷۵ قربانی

۳_ برزیل: هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۱۱۷ مبتلا، ۱۹۲ هزار و ۷۱۶ قربانی
۴_ روسیه: سه میلیون و ۱۰۵ هزار و ۳۷ مبتلا، ۵۵ هزار و ۸۲۷ قربانی

۵_ فرانسه: دو میلیون و ۵۷۴ هزار و ۴۱ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۸ قربانی
۶_ انگلیس: دو میلیون و ۳۸۲ هزار و ۸۶۵ مبتلا، ۷۱ هزار و ۵۶۷ قربانی

۷_ ترکیه: دو میلیون و ۱۷۸ هزار و ۵۸۰ مبتلا، ۲۰ هزار و ۳۸۸ قربانی
۸_ ایتالیا: دو میلیون و ۶۷ هزار و ۴۸۷ مبتلا، ۷۳ هزار و ۲۹ قربانی

۹_ اسپانیا: یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۵۷ مبتلا، ۵۰ هزار و ۴۴۲ قربانی
۱۰_ آلمان: یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۱۵۴ مبتلا، ۳۲ هزار و ۱۱۱ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا،آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه