سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال ۹۸ بسیار کمتر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحیدر محمدی با اشاره به ارزبری دارو و تجهیزات پزشکی کرونا گفت: ۵۰ درصد سهمیه ارزی دارو در حوزه کرونا هزینه شده است و از ۲.۵ میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده به دارو و تجهیزات و پزشکی تنها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تامین شده است. از این میزان، بالغ بر یک میلیارد دلار مربوط به دارو بوده که ۵۰۰ میلیون دلار آن صرف دارو‌های کرونا شده است.
او افزود: ما تاکنون ۴۸۶ میلیون دلار در کرونا برای دارو هزینه کرده ایم و این رقم بزرگی است، همچنین معادل این عدد در حوزه تجهیزات پزشکی کرونا هزینه کرده ایم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ادامه داد: برآورد می‌کنیم که از ۲.۵ میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات و پزشکی حدود یک میلیارد دلار در سال ۹۹ برای کرونا هزینه شود و در این صورت ۱.۵ میلیارد دلار سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی عاید ما خواهد شد و سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال ۹۸ بسیار کمتر خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان با اشاره به وعده تخصیص ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی کرونا افزود: مسئولان بانک مرکزی قول داده بودند که ۵۰۰ میلیون دلار به سهمیه دارو و تجهیزات پزشکی اضافه کنند، اما هنوز این رقم تخصیص پیدا نکرده و رقمی به سهمیه ارزی ما اضافه نشده است. 

پایان پیام/

مطالب مشابه