زلزله ۵/۶ ریشتری سی سخت ۴۳ مصدوم بر جای گذاشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مجتبی خالدی افزود: بر اثر وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵/۶ ریشتری که در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین در حوالی سی سخت در مرز استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد که در ساعت۲۲ و ۵ دقیقه دیروز رخ داده چهار تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شده است.

او گفت: طبق گزارشات تا به این لحظه بیشتر خرابی‌ها را در سی سخت شاهد هستیم، زلزله دیشب در مرز استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان تا کنون۴۳ مصدوم بر جای گذاشت.

خالدی افزود: دو دستگاه آمبولانس به مرکز زلزله اعزام شده و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه آمبولانس در یاسوج  همچنین ۴۰ دستگاه آمبولانس و ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس در استان های اصفهان کاشان شهرکرد و یزد در حال آماده باش و اعزام هستند.

او بیان کرد: ️بر اساس اعلام مرکز هشدار سریع سازمان هواشناسی بارش سنگین برف و باران در مناطق تحت تاثیر زمین لرزه طی ۴٨ ساعت آینده ادامه خواهد داشت.

خالدی بیان کرد: تاکنون یک پس لرزه و یک پیش لرزه داشتیم، بر اثر بروز این زمین‌لرزه، تاکنون دیوار ۴۷ واحد مسکونی در بخش پادنا شهرستان سمیرم ترک‌خوردگی جزئی داشته است.

او گفت: ۹۳ شهر و روستا در محدوده این زمین‌لرزه وجود دارد که ۶۶ هزار نفر ساکنان این مناطق هستند و همچنین باید اشاره شود که روستا‌های قاسم کوه کهندان و پادنا بیشترین آسیب را به احتمال زیاد داشته باشند. همچنین یک ریزش تونل در محور یاسوج گزارش شده، البته محور سی سخت - سمیرم توسط راهداری بازگشایی شده است.

خالدی عنوان کرد: کلیه مراکز درمانی، بهداشتی و اورژانس در شهرستان سمیرم و شهرستان‌های معین در آماده باش کامل به سر می‌برند.

پایان پیام/

مطالب مشابه