بیمه‌های تکمیلی به سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی متصل می شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شهرام غفاری درباره طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی کشور گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی دیگر نیازی به ارائه دفترچه بیمه در مراکز درمانی طرف قرار داد این سازمان ندارند و می‌توانید با کارت ملی به این مراکز مراجعه کنند. همچنین کسانی که دفترچه بیمه دارند، تا آخرین برگ دفترچه می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: دلیل این اقدام جلوگیری از حدود ۶۰ میلیون مراجعه برای تمدید و دریافت دفترچه جدید به کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی بود، سرنسخه پزشک هم مشروط به نوشتن کد ملی بیمه شده در آن، مورد قبول تامین اجتماعی خواهد بود.

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی افزود: این طرح بر پایه طرح نسخه الکترونیک سوار شده اما نسخه نویسی الکترونیک اجبار نیست، بلکه صرفا بستر این کار فراهم شده است. از روش سرنسخه پزشک می‌توان به جای نسخه الکترونیکی استفاده کرد.

به گزارش مهر غفاری در پایان درباره نحوه استعلام اعتبار بیمه مراجعه کنندگان گفت: پزشکان می‌توانند از طریق سامانه *۴*۱۴۲۰# یا سایت medical.tamin.ir استعلام‌های لازم را به سریع ترین روش انجام دهند، بیمه‌های تکمیلی نیز طی همین هفته به سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی متصل خواهند شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه