آمار بستری‌ بیماران کرونایی افزایش پیدا کرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونای انگلیسی در کشور گفت: در حال حاضر ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در تمام استان‌ها مشاهده شده است و تقریبا تمام مناطق ایران یک روند افزایشی از نظر ابتلای افراد به این نوع ویروس جهش یافته دارند.

وی افزود: امروزه با وجود اینکه در خوزستان از نظر ابتلا و بستری روند نزولی داشته ایم، اما متاسفانه شاهد افزایش موارد بستری و ابتلا در برخی از شهرستان‌های استان خوزستان هستیم. ویروس جهش یافته انگلیسی خیلی سریع به دیگران منتقل خواهد شد و سرایت پذیری بالایی دارد به طوری که در مدت کوتاه این ویروس جهش یافته در کشور غالب شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر آمار بستری‌ها خیلی سریع افزایش پیدا کرده است به طوری که در استان‌های فارس، اصفهان و تهران بیشتر از سایر مناطق کشور شاهد افزایش موارد بستری و مراجعات به مراکز درمانی هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان لاری در پایان گفت: تجربه یک سال گذشته مقابله با بیماری کرونا به ما نشان داده که با اینکه در ایام تعطیلات عید نوروز به مسافرت رفته و برخی از افراد شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکرده اند، اما با زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها با آب و صابون می‌توان جلوی سرایت بیشتر ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی را گرفت. متاسفانه ویروس کرونا دچار جهش‌های مختلفی شده و ابن ویروس براثر این تغییرات ضعیف نشده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.