سفرهای داخلی براساس پروتکل‌ها باید از ۶۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی درباره ماجرای اعتراض‌ یک مسافر به ازدحام جمعیت در پرواز هوایی قشم گفت: این موضوع نیاز به پیگیری دارد، چراکه معلوم نیست آن ویدیو کاملاً درست باشد یا نه، بر اساس پروتکل‌های اعلام شده باید ۶۰ درصد مسافر در هواپیما حضور داشته باشد.

معاون فنی سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در این فیلم مسافرها در حال نشستن هستند و معلوم نیست روی صندلی‌ها بیشتر از ۶۰ درصد نشستند یا نه. همچنین در جای دیگر فیلم گفته می‌شود ۴۰ نفر هم باید در راهروی هواپیما بایستند، این موضوع قابل تردید است چون مگر اتوبوس است که مسافران میله‌های سقف را بگیرند، اما در هر حال ما منتظر پیگیری همکاران هستیم تا موضوع بررسی شود، سفرهای داخلی براساس پروتکل‌ها باید از ۶۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند، وقتی پروازی از قطر می‌آید ما نمی‌توانیم بگوییم باید به اندازه ۶۰ درصد ظرفیت بلیط بفروشی و این استاندارد فقط برای سفرهای داخلی است.

وی در خصوص با چالش هایی که پیش از این در رابطه با عدم رعایت پروتکل‌های فرودگاه و هواپیما وجود داشت افزود: آن مسائل برطرف شد، جلسات متعددی برگذار شد و نظارت‌هایی اعمال کردیم و شرایط از حالت قبل خارج شده است، در حال حاضر نمی‌گویم به شکل صد در صد در قطار و اتوبوس و ... پروتکل‌ها رعایت می‌شود، اما تا حد زیادی وزارت راه پروتکل‌ها را در فرودگاه اعمال کرده است، شرکت‌های خصوصی هر کدام که تابع سازمان هواپیمایی هستند باید این قوانین را اجرا کنند و اگر اجرا نکنند شامل جریمه می‌شوند، حتی مواردی بوده که ما گزارش کردیم و وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی آن خط هوایی را جریمه کرده‌‌اند.

به گزارش ایلنا فرهادی در پایان با اشاره به باز بودن هتل‌ها در موج چهارم اپیدمی، ادامه داد: هتل‌ها جزو گروه‌های شغلی یک محسوب می‌شوند، یعنی در شرایط قرمز هم می‌توانند با ظرفیت ۵۰ درصدی فعالیت کنند، اما واحدهای فعال در هتل باید طبق رنگ بندی فعالیت کنند، مثلا اگر آرایشگاهی وجود دارد، باید در شرایط قرمز، غیر فعال باشد، بنابراین سایر بخش‌های وابسته به هتل باید طبق شرایط فعالیت کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.