هرگونه خرید و فروش واکسن کرونا خارج از سیستم وزارت بهداشت جرم است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین رحیمی درباره اینکه آیا پلیس مواردی از فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو و ... را مشاهده کرده است گفت: مورد خاصی درباره فروش واکسن کرونا و عرضه آن در بازارهای غیر و متفرقه نداشتیم، در فضای مجازی نیز چنین مواردی را تاکنون مشاهده نکردیم، در بعضی موارد ما شاهد این هستیم که اظهاراتی مطرح می‌شود اما تاکنون ما چنین مواردی را مشاهده نکردیم.

رییس پلیس پایتخت در خصوص اینکه آیا قیمت‌های ۵۰ و ۶۰ میلیونی واکسن صحت دارد گفت: همانطور که گفتم ما چنین چیزی مشاهده نکرده‌ایم.

وی در خصوص نظارت بر این فضا و فروش واکسن اظهار کرد: هرگونه عرضه و خرید و فروش واکسن کرونا در خارج از سیستم وزارت بهداشت و درمان جرم بوده و طبیعتا پلیس با آن برخورد خواهد کرد، پلیس بر هرگونه تبلیغ یا فروش احتمالی واکسن چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی نظارت داشته و با موارد تخلف برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا رحیمی در پایان گفت: شهروندان لازم است فریب تبلیغات و وعده‌ها و ادعاهای مجرمان را نخورند. مجرمان بعضا با طرح ادعای واکسن به دنبال کلاهبرداری از شهروندان بوده و این احتمال هم وجود دارد که با دریافت مبالغی افدام به فروش داروی جعلی تحت عنوان واکسن کنند. از این رو توصیه ما به شهروندان این است که واکسن را حتما از چرخه و سیستم مورد تایید وزارت بهداشت دریافت کرده و هرگونه موارد مشکوک را به پلیس گزارش کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه