اگر واکسن از بخش خصوصی وارد شد اعلام می‌کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حیدر محمدی با اشاره به اظهارات سخنگوی ستاد کرونا در مورد اینکه اگر فردی می‌خواهد، زودتر از موعد مقرر واکسن کرونا دریافت کند، باید هزینه‌ی آن را بپردازد گفت: الان واکسن را به شکل رایگان تزریق می‌کنیم و اولویت بندی را نیز وزارت بهداشت اعلام می‌کند که اول چه گروه‌هایی واکسینه شوند، که بر این مبنا به ترتیب کادر درمان، بیماران صعب العلاج و سالمندان بالای ۶۰ سال و بعد ۵۰ سال در اولویت‌ هستند.

وی افزود: اما شاید افرادی باشند که در این اولویت‌بندی‌ها جایی نداشته باشند و بخواهند واکسن را زودتر تزریق کنند، از همین رو ما به شرکت‌ها گفتیم تا واکسن را وارد کنند تا بعد به شکل پولی در داروخانه‌ها به فروش برسد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: بنابراین آن افرادی که برای تزریق واکسن عجله دارند و نمی‌خواهند طبق اولویت بندی ما پیش بروند، می‌توانند خارج از اولویت به داروخانه مراجعه کنند و واکسن بخرند.

به گزارش ایلنا محمدی در پایان گفت: در حال حاضر هنوز واکسنی به این شکل که گفتم وارد کشور نشده است و اگر واکسن از بخش خصوصی وارد شد اعلام می‌کنیم تا اگر کسی می‌خواهد برود و از داروخانه تهیه کند، در غیر این صورت باید طبق اولویتی که وزارت بهداشت اعلام کرده، تزریق را انجام دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه