برای تمدید محدودیت‌ها امروز در کمیته تخصصی تصمیم‌گیری می شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رییسی در خصوص اینکه دو میلیون دوز واکسن وارد کشور شده، اما هنوز کمتر از یک چهارم واکسن‌ها تزریق شده است، آیا طولانی شدن زمان باعث فاسد شدن واکسن‌‌ها نمی‌شود؟ گفت: هر واکسنی را که وارد می‌کنیم به این صورت است که همزمان برای هر فرد دو دوز واکسن با هم وارد می‌شود، بنابراین برای ۴۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴۱ هزار و ۱۷۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۲۱ هزار و ۸۲۲ دُز رسیده است و دوز دوم واکسن برای همین افراد در کشور موجود است و نگهداری می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: یک میلیون دوز واکسن اخیر هم دو روز است که توزیع شده است و ما برنامه‌‌ریزی کرده‌ایم طی ده روز تمام این واکسن‌ها را بزنیم.

وی در واکنش به شایعاتی مبنی براینکه باتوجه به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان‌ها یک سری افراد با دلالی اقدام به رزرو تخت‌های بیمارستانی برای بیماران می‌کنند افزود: چنین چیزی صحت ندارد، ما سعی کرده‌ایم که همه بیماران را در تخت‌های بیمارستانی جا دهیم و در حال حاضر نیازی به ایجاد بیمارستان‌های صحرایی نیست.

رییسی در خصوص برنامه ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم شب‌های قدر گفت: برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در روز شنبه آینده تصمیم‌گیری می‌شود، اما به طور کلی باید بگویم که ما تلاش می‌کنیم که برای برگزاری شب‌‌های قدر پروتکل‌هایی را اعلام کنیم تا مردم بتوانند از فرصت شب‌های قدر استفاده کنند.

به گزارش ایلنا سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت‌ها در هفته آینده نیز تمدید می‌شود گفت: فردا موضوع تمدید محدودیت‌ها در کمیته تخصصی مطرح می‌شود و براساس آخرین وضعیت تصمیم‌گیری می‌شود و روز شنبه اعلام خواهیم کرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.