ویروس کرونای هندی مشخصات یک ویروس کاملا جدید را دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی در خصوص ویروس جهش یافته هندی گفت: هر چه راه انتقال پذیری ویروس کرونا در جامعه افزایش پیدا کند و بتواند از فردی به فرد دیگر به سهولت منتقل شود، می تواند زمینه را برای ایجاد  موارد جدید فراهم کرده و جهش‌های کروموزومی اجتناب ناپذیر زیادی ظاهر کند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: این بیماری در هند به وجود آمده و الان متاسفانه ویروس جدیدی که حداقل ۲ موتاسیون کروموزومی واضح در آن شناسایی شده دارد. این ویروس در حال گردش بوده و مشخصات یک ویروس کاملا جدید را دارد. متاسفانه قدرت سرایت پذیری بالاتری دارد و ممکن است این نوع بیماری شدت کشندگی بیشتری داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: اطلاعات ما فقط در مورد بیمارانی است که در هند زندگی می‌کنند و مبتلا شده اند. هنوز گستره‌ای از این ویروس در کل جهان به آن شکلی که باید قابل تشخیص باشد ظاهرنشده است، ما باید همه پرواز‌های مختلف از هند به ایران و ازایران به هند را کنسل کنیم. باید پرواز‌هایی که از هند به ایران می‌آیند را به دلیل شیوع بیماری فورا بررسی و افراد را قرنطینه کنیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.