وضع واکسیناسیون در اردیبهشت ماه بهتر خواهد بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان که ظهر امروز "دوشنبه_۶ اردیبهشت" برگزار شد با اشاره به اینکه در تولید داخلی واکسن کرونا بسیار خوب پیشرفته ایم گفت: امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک انستیتو پاستور و انستیتو فینلای کوبا به صورت نمادین در اصفهان و همزمان در ۷ شهر کشور شروع شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: مجموعه اقدامات در زمینه ساخت واکسن داخلی ما را به سمت خوبی می برد، وضع واکسیناسیون در اردیبهشت ماه بسیار بهتر خواهد بود و از فردا واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال را در کشور آغاز می کنیم، واکسن داخلی کرونا از آخر اردیبهشت وارد سبد ما می شود، واکسیناسیون برخی گروه های هدف پرخطر مثل پلیس را نیز در برنامه داریم و حتما مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی در خصوص استفاده از طب سنتی در پروتکل درمانی کووید افزود: تنها وزیری بوده ام که به جدیت در این زمینه ورود کردم تا به نوعی پای طب سنتی علمی و حکیمانه را وارد درمان کووید۱۹ کنم و پروژه های زیادی در این زمینه شروع کردیم که بخشی به سرانجام رسیدند، برخی افراد معتقد به طب مدرن به شدت نسبت به طب سنتی هجمه وارد می کنند، از آن طرف برخی طرفداران طب سنتی نیز طب مدرن را به کلی زیر سوال می برند. در مجموع هجمه از دوست و دشمن زیاد دیدیم که یکی مربوط به همین طب سنتی است.

نمکی همچنین به راه اندازی میز طب سنتی در سازمان عذا و داروی کشور اشاره کرد و گفت: در زمینه طب سنتی پروژه های درمانی زیادی در دستور کار داریم که امیدواریم به زودی شاهد نتایج آن باشیم، برخی از طرفداران طب سنتی در این جریان پر شور و شر دنبال دکان داری هستند، این درحالی است که متخصصان طب سنتی ما افراد دانشگاهی هستند که تلفیق طب سنتی و مدرن را با هم عرضه می کنند. ما با طب سنتی بر مبنای علمی مشکلی نداریم اما با دکان داری مخالف هستیم و معتقدیم باید بر پایه عقلانیت و منطق این کار را دنبال کنیم.

به گزارش ایسنا وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: با پیشنهاد استاندار اصفهان برای تفویض برخی اختیارات ستاد کرونا به استان ها کاملا موافق هستم، منتها برخی دوستان در برخی استان ها در روزهای اول شیوع کرونا تند رفتند و ذهنیت تفویض اختیار به استان ها را در ستاد ملی تخریب کردند، وگرنه با درخواست استاندار اصفهان برای تفویض اختیار کاملا موافقم و آن را پیگیری خواهم کرد، هر صبح آیه "رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یفْقَهُواْ قَوْلِی" را می خوانم. دعا کنید بتوانم صبوری و پایداری خود را حفظ کنم و این راه را طی کنم. امیدوارم این بلیه از سر مردم جهان و کشور ما دور شود و روزهای بهتری داشته باشیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.