فاز دوم واکسیناسیون کرونا با تزریق به سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا گفت: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ ساله‌ها در فاز دوم آغاز شده است و افراد بالای ۸۰ ساله‌ در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند. ما  ۱۸ هزار خانه بهداشت داریم و ۹ هزار پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت داریم که بر امر واکسیناسیون نظارت می‌کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری برای ثبت نام واکسیناسیون نیست و ما با توجه به اینکه کد ملی افراد را در پرونده الکترونیک سلامت داریم، پیامک تزریق واکسن را ارسال می‌ کنیم و جهت دریافت واکسن فراخوان داده و محل تزریق برای فرد ارسال می‌شود، در مواردی که کد ملی فرد را نداشته باشیم، سامانه واکسیناسیون کرونا در ایران به نشانی salamat.gov.ir را طراحی کرده ایم.

وی اضافه کرد: دیروز این سامانه بهره برداری شد و از شنبه در دسترس خواهد بود، ۱۰ روز بعد فراخوان می‌دهیم تا سالمندان بالای ۸۰ سال که واکسن دریافت نکرده اند، وارد سامانه واکسیناسیون شوند و کد ملی خود را ثبت کنند تا برای تزریق فراخوان شوند. همین اقدام برای واکسیناسیون کافی است  زیرا اطلاعات آنلاین در سامانه می‌نشیند و ما بر اساس آن پیامک ها را به افراد ارسال می کنیم، پیامک های ما بسیار دقیق ارسال طراحی شده است، در ابتدا پیامکی ارسال می‌شود که شما در فاز دو واکسیناسیون قرار گرفته‌اید، سپس یک هفته قبل از زمان واکسیناسیون، پیامک دیگری برای فرد ارسال می شود  تا در روز و موعد مقرر با کارت ملی به مرکز اعلام شده برای تزریق واکسن‌ مراجعه کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیسی در پایان اضافه کرد: همچنین پیامک یادآور یک روز قبل از موعد تزریق واکسن دوباره به فرد ارسال می شود و از فرد سوال می‌کنیم که آیا می توانید فردا برای تزریق مراجعه کنید یا خیر که فرد پاسخ می دهد، باید توجه داشت که اگر واکسن‌ها باز شود و افراد مراجعه نکنند باید واکسن‌ها را دور بریزیم و به همین دلیل روند ارسال پیامک‌ها و پرسش از افراد به دقت طراحی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه