قدرت کشندگی پیک چهارم ویروس کرونا نسبت به پیک‌های سوم و دوم کمتر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک عشرتی با اشاره به آغاز موج چهارم کرونا در کشور از نیمه فروردین ۱۴۰۰ گفت: افزایش شیب صعودی ویروس در جامعه نشان از انتقال سریع آن است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پایتخت همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، افزود: هر چه تعداد مبتلایان سرپایی بیشتر باشد به همان میزان تعداد بستری شدگان و فوتی‌ها هم افزایش می‌یابد، قدرت کشندگی ویروس کرونا به صورتی است که حدود ۵ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی فوت می‌کنند.

وی، علت نوسان شمار مبتلایان را گزارش‌های متفاوت اعلام کرد و افزود: قدرت کشندگی این ویروس نسبت به پیک‌های سوم و دوم کمتر شده است که دلایل مختلفی دارد، سرایت بیماری‌های همه گیر به مرور زمان کاهش می‌یابد، رعایت پروتکل‌ها و تزریق واکسن یا هر درمان قطعی می‌تواند سیر قطع شیوع بیماری‌های همه گیر را کاهش دهد.

به گزارش مهر عشرتی در پایان گفت: رعایت بیش از ۸۵ درصدی پروتکل‌های بهداشتی، قدرت شیوع کرونا را کاهش می‌دهد، جهش در ویروس‌ها و تغییر در ماهیت آن ممکن است به نفع جامعه و منجر به از بین رفتن آن شود، اما تغییر خاص در تولید واکسن این ویروس‌ها ضرورتی ندارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.