میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور مناسب نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری درباره آخرین وضعیت پروتکل‌های بهداشتی در کشور گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده از اول تا هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی بین ۳۳ تا ۴۸ درصد برآورد شده است. همچنین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این بازه زمانی در استان‌های خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، لرستان و خراسان جنوبی بین ۴۹ تا ۵۸ درصد گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی در همین بازه زمانی به طور متوسط در کشور ۶۳.۳۶ درصد گزارش شده و این شاخص در استان زنجان بیشترین و در استان سیستان و بلوچستان کمترین میزان گزارش شده است.

وی افزود: درصد استفاده از ماسک در اماکن عمومی در همین بازه زمانی به طور متوسط در کشور به میزان ۶۲.۴۵ درصد گزارش شده است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی در استان زنجان و کمترین میزان نیز در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده است، میزان رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی در همین بازه زمانی به طور متوسط در کشور ۶۱.۰۹ درصد بوده که بیشترین میزان مربوط به استان یزد و کمترین میزان مربوط به استان سیستان و بلوچستان گزارش شده است.

به گزارش فارس لاری در پایان اضافه کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایانه‌های مسافربری درون شهری در این بازه زمانی در کشور به طور متوسط ۷۶.۶۴ درصد بوده است. همچنین متوسط میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آرامستان‌های کشور نیز ۷۷.۴۸ درصد گزارش شده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.