سازمان نظام پزشکی در زمینه بیماری کووید ۱۹ بسیار خوب عمل کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا سلیمی گفت: یکی از بیماری‌های ویروسی که امروزه با آن مواجه هستیم بیماری کووید ۱۹ است که اطلاعات زیادی از آن نداریم، باید در خصوص این ویروس، مرتب آموزش همگانی داشته باشیم و اطلاعات پزشکان را به روز کنیم زیرا این موضوع به پژوهش‌های زیادی نیاز دارد تا دانش ما را در برابر این بیماری زیاد کند؛ بنابراین نقش آموزش و پژوهش درباره این بیماری بسیار پررنگ بوده و استمرار آموزش اهمیت زیادی دارد.

 معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی در زمینه بیماری کووید ۱۹ بسیار خوب عمل کرد. یکی از نقاط قوت ما نسبت به سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها در تمام دنیا این بود که خیلی زود شروع به آموزش کردیم و در اوایل بهمن به طور جدی روی مبحث آموزش برنامه ریزی‌های لازم را انجام دادیم. همچنین برای روسای بیمارستان‌ها و مسئولان کمیته‌های عفونت، کلاس‌های خاص برگزار و فیلم‌های آموزشی مربوط به پیشگیری بیماری کووید ۱۹ را تهیه کردیم.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ احساس کردیم جامعه به سایتی مرجع نیاز دارد که اطلاعات دقیقی درباره این ویروس و بیماری کووید ۱۹ در اختیار جامعه پزشکی و عموم مردم قرار دهد بنابراین سایت corona.ir را ایجاد کردیم، در خصوص سایر کار‌هایی که این سازمان با شیوع بیماری کووید ۱۹ انجام داده است باید گفت در قدم اول فیلم‌های آموزشی برای کارمندان ارگان‌ها مانند بانک و همچنین ناشنوایان تهیه کردیم و به روزترین مقالات را در اختیار آنها قرار دادیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سلیمی در پایان اضافه کرد: پس از آن آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها را جمع آوری و یک سایت مرجع درست کردیم که هم پزشکان و هم سایر افراد بتوانند اطلاعات موثقی را در خصوص ویروس کرونا کسب کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه