ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور تا اوایل هفته آینده
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کریم همتی با اشاره به محموله‌های جدید واکسنی که قرار است از سوی جمعیت هلال احمر وارد کشور شود گفت: بحث واکسن به این صورت است که جمعیت هلال احمر با همکاری وزارت بهداشت، ‌وزارت امور خارجه و سفرایمان تلاش می‌کند تا بتوانیم واکسن وارد کنیم. ان‌شاءالله اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده قرار است یک میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شود. همچنین تا خرداد ماه هم مقادیر قابل توجهی واکسن وارد کشور می‌شود.

وی درباره وضعیت واکسیناسیون اتباع خارجی که در کشورمان زندگی می‌کنند افزود: درباره اتباع خارجی به فدراسیون و دفتر صلیب سرخ درخواست دادیم تا برای واکسیناسیون اتباع افغان کمک کرده و واکسن در اختیار ما قرار دهند. از ۴۰ میلیون دوز واکسنی که قرار شده فدراسیون برای مهاجرین و رانده‌شدگان کشورهای درگیر جنگ، اختصاص دهند، قرار شده سهمی را هم به ایران دهند. البته واکسن آن از سوی فدراسیون بین‌المللی هلال احمر فعلا فراهم نشده است، اما پیگیر موضوع هستیم.

به گزارش ایسنا رییس جمعیت هلال احمر در پایان گفت: در عین حال بخشی از کار هم که مربوط به اتباعی است که داخل ایران هستند، اما شناسنامه ندارند که قرار شد وزارت کشور کدهایی را به آنها اختصاص دهند که جزئیات این موضوع را وزارت بهداشت پیگیری می‌کند، مشخصا در بحث اتباع خارجی و کمیساریای عالی پناهندگان، از سوی هلال احمر درخواست مکتوب دادیم که به محض اینکه واکسن‌شان فراهم شود، در اختیار ما هم قرار دهند تا ما هم به روند واکسیناسیون اتباع خارجی کمک کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه