موج چهارم بیماری کرونا در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین ذوالفقاری در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار گرفته است گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت موچ چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است، این توفیق حاصل همکاری همه دستگاهها و همراهی مردم عزیز کشورمان است، بایستی با ادامه روند رو به موفق جلو بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفرهای احتمالی به خصوص به شهرهای شمالی کشور هشدار داد و گفت: به تجربه دیده شده که افزایش سفرها و مسافرت های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است. باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم گردد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.

وی افزود: مقصد بیشترها سفرها به استان های شمالی به خصوص مازندران است، بایستی در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفرها به این استان بیماری دوباره اوج گیری کند، نیروی انتظامی و حوزه مربوطه اش راهنمایی و رانندگی بایستی به صورت جدی اطلاع رسانی های لازم را در خصوص محدودیت ها و ممنوعیت های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور می باشد.

ذوالفقاری به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به خصوص برای کلاسهای نهم و دوازدهمی ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص طبق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش، تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت اخذ شده و این پروتکل ها به همه استان ها اعلام شده است. تلاش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون ها در مکان های باز و در کلاس ها بزرگ با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود.

به گزارش ایسنا و بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، موضوع تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت از دیگر محورهای مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال شود. مساله واکسیناسیون از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص طبق گزارش وزارت بهداشت تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه