مرجع رسمی اطلاعات درخواستی ستاد کرونا سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اخیرا علیرضا زالی اعلام کرده که طی نامه‌ای به سازمان هدفمندی یارانه‌ها از آن خواسته‌اند تا اطلاعات تمام گروه‌های سنی به ویژه افراد بالای ۶۵ سال را در اختیارشان قر ار دهند تا طبق آن لیست تمام افراد براساس گروه سنی و کد ملی مرتب سازی شوند تا دیگر حتی اگر نام کسی در سامانه "سیب" ثبت نشده باشد اطلاعات از این طریق به طور کامل در دسترس قرار بگیرد تا بتوانند واکسیناسیون را انجام دهند.

اما این درخواست با واکنش سازمان هدفمندی یارانه‌ها همراه شده و این سازمان اعلام کرده که اطلاعات گروه‌های سنی مختلف که در نامه رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ذکر شده صرفا مربوط به افراد سرپرست خانوار مشمول دریافت یارانه نقدی بوده و اگر قرار است جامعه هدف از گروه سنی بالای ۶۵ سال شناسایی و مورد واکسیناسیون قرار گیرد، از مرجع رسمی یعنی اداره کل ثبت احوال استان باید پیگیری شود، مرجع رسمی اطلاعات درخواستی ستاد کرونا سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیست و هیچ گونه مسئولیتی در قبال این ادعا ندارد.

در کنار آنچه سازمان هدفمندی یارانه‌ها به آن اشاره داشته موارد دیگری نیز در رابطه با درخواست ستاد کرونای استان تهران قابل تامل است، این در حالی است که گرچه در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها حدود ۷۸ میلیون ایرانی قرار دارند، اما مجموع جمعیت ایران به بیش از ۸۵ میلیون نفر می رسد، بنابراین این اختلاف حداقل هفت میلیون نفری که در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار ندارد را چطور ستاد مقابله با کرونا می‌خواهد از لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی کند؟ 

از سوی دیگر در حال حاضر در مورد افراد بالای ۶۵ سال چه تضمینی وجود دارد که تمامی این افراد در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها و بین همین ۷۸ میلیون یارانه‌بگیر قرار داشته باشند که از این طریق شناسایی شوند و مورد واکسیناسیون قرار گیرند.

بنابراین با توجه به اینکه بارها درخواست‌هایی برای ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی وجود داشته، نشان‌دهنده ناقص بودن لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها و عدم پوشش کامل جمعیتی و گروه‌های سنی است و نمی‌تواند برای واکسیناسیون لیستی قابل استناد باشد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه