واکسیناسیون یک طرح ملی با مشارکت تمام دستگاه های اجرایی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در منطقه شمیرانات با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا درکلانشهر تهران آغاز به کار کرد.

علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن حضور در مرکز تجمیعی واکسیناسیون سرای محله جماران از نزدیک روند اجرای این طرح را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد.

در این بازدید فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک تهران، معاون امور بهداشتی دانشگاه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شمیرانات و جمع دیگری از مسئولان شمیرانات نیز زالی را همراهی می کردند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: اطلاعات تعداد زیادی از سالمندان ساکن منطقه شمیرانات در سامانه سیب ثبت نشده  اند و  ۷۶۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال در این منطقه ساکن هستند، مشارکت شهروندان تهرانی در ثبت اطلاعاتشان در سامانه کشوری واکسیناسیون کرونا فرصت خوبی برای تکمیل سامانه الکترونیک سیب در تهران است تا در آینده بتواند به عنوان  سامانه جامعی برای رصد سلامت همشهریان بهره برداری شود.

وی هدف از راه اندازی مراکز تجمیعی را تسریع فرایند واکسیناسیون، بهبود دسترسی شهروندان و ایجاد تسهیلات رفاهی برای سالمندان برشمرد که با همکاری فرمانداری و شهرداری در مناطق مختلف اجرا می شود و اضافه کرد: واکسیناسیون یک کار ملی است که تمام دستگاههای اجرایی در این کار مشارکت و همکاری دارند تا با استفاده از فضاهای جدید و جلوگیری از ازدحام کار واکسیناسیون به نحو احسن انجام شود، با همکاری فرمانداری و شهرداری منطقه سرای محله جماران و همچنین چند فضای تجمیعی دیگر نیز برای اجرای واکسیناسیون این افراد در نظر گرفته شده است و به زودی اردوگاه شهید باهنر نیز به صورت واکسیناسیون خودرویی به مدار این مراکز اضافه می شود.

زالی از افزایش تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تا انتهای هفته در سطح پایتخت خبر داد که با همکاری شهرداری، آموزش و پرورش و سایر ارگانها انجام می شود و ادامه داد: سهمیه افراد در گروه های سنی محفوظ است، سالمندانی که به هر دلیلی در بازه زمانی اعلام شده نتوانستند واکسیناسیون را انجام دهند نگران نباشند و در روزهای آینده می توانند با مراجعه به مراکز تخصیص یافته واکسن دریافت کنند.

به گزارش ایرنا فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در پایان با اشاره به ثبت نام حدود ۴۷۰۰۰ نفر در سامانه کشوری ثبت واکسیناسیون کرونا از شهروندان تهرانی خواست به سامانه  salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند تا در نوبت واکسن قرار گیرند و با  برنامه زمان بندی شده برای واکسن مراجعه کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه