تا آخر هفته افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت واکسینه می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جعفرصادق تبریزی ضمن اشاره به آغاز واکسیناسیون سالمندان ۷۵ سال به بالا از دیروز، درباره نحوه ثبت نام سالمندان در سامانه salamat.gov.ir گفت: تنها کافی است سالمندان وارد به سامانه شده و کد ملی و شماره تماس خود را ثبت کنند. شماره تلفن اعلام شده باید به گونه‌ای باشد که ما بتوانیم با آن تماس برقرار کنیم " تلفن یا پیامک" و الزاما نیازی نیست خط تلفن به نام خود سالمند باشد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درخصوص زمان بروز رسانی سامانه برای ثبت نام افراد ۷۵ سال به بالا تصریح کرد: پس از اینکه پیامک برای کسانی که لیست آنها را داریم ارسال شد و برای واکسن فراخوان شدند و آمدند، آن وقت سامانه برای ثبت نام مابقی کسانی که در لیست نبودند آغاز می‌شود. یعنی فعلا تنها افراد بالای ۸۰ سال می‌توانند ثبت نام کنند و احتمالا از آخر این هفته ۷۵ سال به بالا هم بتوانند در سامانه ثبت نام کنند.

وی افزود: تا دیشب ۶۷ هزارنفر از طریق سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کردند که تزریق واکسن برای  حدود ۲۷ هزار نفر از آنها انجام شد، حدود ۱۴۹۰۰ نفر نوبت دهی شدند و پیامک برایشان ارسال شده است. بالای ۵۰ درصد " ۳۴ هزار نفر"  کسانی که در سامانه ثبت نام کردند از تهران بزرگ هستند. جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال کشور حدود یک میلیون و ۱۶۰ نفر است و از این تعداد تا دیروز حدود ۷۵۰ هزار نفر یا ۶۵ درصد واجدین شرایط را واکسینه کردیم که درصد و پوشش خوبی است و امیدواریم این میزان پوشش به بالاتر از ۷۰ یا ۷۵ درصد برسد.

صادق تبریزی با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد ۷۵ سال به بالا از دیروز گفت: جمعیت این گروه سنی " ۷۵ تا ۷۹ سال " در کشور حدودا ۹۳۰ هزار نفر هستند و امروز صبح اول وقت آمار را بررسی کردم و حدود ۱۳۰ هزارنفر فرد ۷۵ سال به بالا واکسن دریافت کردند. ان شاءلله تا آخر هفته افراد دارای پرونده الکترونیک واکسینه می‌شوند و احتمالا آخر هفته برای جامانده‌ها سامانه بازگشایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: مراکز ما محدودیت تعداد تزریق روزانه ندارند؛ البته چون هنوز واکسن به تعداد کافی به دستمان نرسیده بود مقداری با احتیاط حرکت می‌کردیم ولی امروز صبح حدود یک میلیون واکسن و امشب هم ۱.۵ واکسن دریافت می‌کنیم و به این طریق واکسیناسیون را انجام می‌دهیم. مجددا چهارشنبه این هفته و هفته آینده هم حدود ۳ میلیون واکسن به دستمان می‌رسد که گروه‌های سنی بعد را هم پوشش می‌دهد، تاکنون سامانه salamat.gov.ir هیچ مشکلی نداشته است و به کار خود ادامه می‌دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه