صعود دو پله‌ای در صنعت واکسن سازی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور در خصوص پیشرفت صنعت واکسن‌سازی در پی شیوع کرونا، اظهار کرد: تا قبل از شیوع ویروس کرونا در جهان با توجه به این که حدود یک صد سال صنعت واکسیناسیون به داخل کشور ایران ورود پیدا کرده بود، اما متاسفانه هیچ واکسنی تا به آن روز از صفر تا صد داخل کشور به تولید نرسیده بود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: با شیوع ویروس کرونا در جهان و نیاز همه کشور‌ها برای تولید واکسن می‌توان ادعا کرد که بسیاری از پلت فرم‌ها و فناوری‌های منتهی به تولید واکسن کرونا از لحاظ دانش فنی و فناوری در داخل کشور به همت محققان و صنعتگران از صفر تا صد به تولید انبوه رسیده است، پیشرفت در زمینه واکسن سازی بسیار قابل توجه و تامل بوده است. نکته بسیار حائز اهمیت این است که تلاش این محققان سبب شده تا با صعود یک تا دو پله‌ای در صنعت واکسن سازی به عنوان یکی از واکسن ساز‌های منطقه و فرامنطقه مبدل شویم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: می‌توانیم ادعا کنیم که بسیاری از پلت فرم‌ها و فناوری‌های که منتهی به تولید واکسن کرونا شده است به لحاظ دانش فنی و تولید انبوه صفر تا صد پروژه واکسن کرونا را در داخل کشور محققان و صنعتگران پیش برده اند، این اتفاق برای کشور بسیار مثبت و جزو میراث ماندگاری از این روز‌ها خواهد بود. امیدواریم کشور روند توسعه واکسن سازی بیولوژیک را بعد از واقعه کرونا با شدت بیشتری پیش برد و از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده حداکثری شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه