عوارض واکسن کرونا از عوارض این بیماری بسیار کمتر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک عشرتی گفت: کسانی که بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا در اولویت قرار دارند، بهتر است این واکسن را بزنند و تردیدی در این زمینه نداشته باشند، برخی افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد واکسن، از تزریق آن طفره می روند، هر واکسنی عوارضی مانند بدن درد و لرز دارد و عوارض جدی واکسن ها در حد یک یا ۲ مورد در یک میلیون نفر است؛ بنابراین باید همه با خیال راحت این کار را انجام دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به مردم توصیه می کنم که اگر در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند یا هر واکسنی که از طریق وزارت بهداشت به دست آنها رسید تزریق کنند، فرقی بین واکسن های ایرانی و خارجی وجود ندارد، افرادی که بیمار بوده و در حال استفاده از دارو هستند، با نظر پزشک معالج خود اقدام به این کار کنند، چون در زمان ابتلا به برخی از بیماری ها نباید این واکسن را بزنند.

وی به راه اندازی ۱۳ پایگاه واکسیناسیون تجمیعی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه باید به ۲۰ مورد برسد، مهمترین هدف از راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون تسهیل دسترسی مردم به این خدمت است، باید ارائه خدمت در این حوزه با سرعت، کارایی و اثربخشی مناسب همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی و اصل حفظ فاصله اجتماعی انجام شود.

به گزارش ایرنا عشرتی در پایان اضافه کرد: افراد بالای ۸۰ سال تحت پوشش این دانشگاه حدود ۶۶ هزار نفر هستند که حدود نیمی از آنان واکسن کرونا دریافت کردند. افرادی بالای ۸۰ سالی که تاکنون واکسن تزریق نکرده اند، نگران نباشند و با مراجعه به محل های در نظر گرفته شده، نسبت به این کار اقدام کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه