واکسن‌های موجود کووید-۱۹ در برابر انواع سویه‌های کرونا اثربخش است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، "هانس کلوگ" امروز "پنج شنبه" گفت: واکسن‌های کووید-۱۹ که در حال حاضر برای مقابله با این بیماری در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار دارد می‌تواند در برابر تمامی سویه‌های کروناویروس مصونیت ایجاد کند.

وی افزود: مسئولان سلامت باید مراقب افزایش موارد ابتلا به این بیماری ناشی از کروناویروس هندی باشند؛ اما واکسیناسیون و اقدامات کنترلی به جلوگیری از شیوع آن کمک می‌کند، تمامی ویروسهای کووید-۱۹ که تاکنون ظهور پیدا کرده اند به واکسن‌های موجود و در دسترس واکنش نشان داده اند.

کشورهای سراسر اروپا توزیع واکسن کروناویروس از چندین شرکت داروسازی مختلف از جمله فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون اند جانسون را آغاز کرده اند.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا تاکید کرد: از زمان شناسایی سویه ای از کروناویروس در هند موسوم به B.۱.۶۱۷ تاکنون دستکم ۲۶ کشور از ۵۳ کشور منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت به آن گرفتار شده اند.

به گزارش ایسنا هانس کلوگ با بیان اینکه ما هنوز در حال کسب اطلاعات در مورد سویه جدید هستیم، اظهار کرد: این سویه می‌تواند با سرعت کافی گسترش پیدا کند و جایگزین سویه جهش یافته در انگلیس موسوم به B.۱.۱.۷ شود.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه