اطلاعیه اجرای نوبت‌دهی هوشمند واکسیناسیون برای گروه سنی بالای ۷۰ سال
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
به اطلاع هموطنان گرامی متولد ۱۳۳۰ به قبل "گروه سنی ۷۰ سال به بالا" می رساند، دریافت نوبت واکسن کرونا از تاریخ شنبه اول خرداد 1400 مستلزم ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir خواهد بود و همه افراد ثبت‌نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت‌دهی خواهند شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد از طریق پیامک اعلام می‌شود.
 
لازم به ذکر است حضور افراد در مراکز واکسیناسیون فقط بر اساس پیامک نوبت‌دهی است و مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه کنند معذور خواهند بود.
 
همچنین علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از امرور "اول خردادماه" واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا آغاز می‌شود و همه افراد ۷۰ سال به بالا می‌توانند در سایت واکسیناسیون کرونا ثبت‌نام کنند، بر اساس تجربه دو هفته اخیر، تصمیم گرفتیم همه افراد در سایت salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و خودمان نوبت دهی کنیم تا ازدحام پشت در مراکز واکسیناسیون اتفاق نیفتد.

گفتنی است در هفته گذشته سنین ۷۵ تا ۷۹ سال و پیش از آن نیز سالمندان ۸۰ سال به بالا جهت واکسیناسیون کرونا فراخوان شده بودند.

بنابر اعلام مسوولان وزارت بهداشت، سهمیه واکسن سالمندان در گروه سنی ۷۵ سال به بالا که هنوز موفق به انجام واکسیناسیون نشده‌اند، محفوظ است و با اعلام گروه‌های سنی جدید، سوخت نمی‌شود. وبدا _ ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه